Nr 6(106) - listopad grudzień 2002
DWUMIESIĘCZNIK KATECHETYCZNY KURII METROPOLITALNEJ BIAŁOSTOCKIEJ

Laboratorium nadziei

„Dzisiaj potrafimy błyskawicznie wysłać wiadomość na cały świat, a astronautów na długie miesiące w kosmos, ale coraz trudniej przychodzi nam odnaleźć drogę do serc tych, których kochamy”

P. Bosmans

Znowu zaczął się kolejny rok szkolny i jak zawsze tyle spraw i obowiązków przed nami. Można powiedzieć, że ta cała machina, która się rozpędza coraz bardziej zaczęła już funkcjonować. Nam jednak właściwie już od początku brakuje czasu, by spełnić wszystkie coraz to nowe wymagania, które są stawiane.

Nowe wytyczne, nowe plany i koncepcje. I często w tym gąszczu gubimy gdzieś po prostu człowieka, który potrzebuje miłości.

Co prawda Kościół, również w tym czasie, ciągle nam na nowo pokazuje nowe drogi do ludzkich serc. A to Tydzień Miłosierdzia, Dzień Papieski, czy np. Tydzień Misyjny. To jednak tak często pozostaje jednorazową akcją wykonaną w 150%, jakąś swoistą normą, konkurencją.

Dobrze, że w tym naszym, często pesymistycznym świecie pojawiają się ludzie, którzy mówią całym sobą drugiemu: „dobrze, że jesteś”. Takich „pereł” jest naprawdę wiele, a może jeszcze więcej jest gdzieś ukrytych i ludzie śpieszący się nie mogą ich odkryć. Nie martwy się tym jednak. Bóg zna nasze serca, a miłość jest wieczna i „nigdy nie ustanie”. Miejmy tylko odrobinę nadziei.

Ks. Jacek TomkielSpis artykułów